Zespół Szkół Specjalnych

im. Jana Brzechwy

w Kędzierzynie-Koźlu

Wizyta świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przed wizytą świętego Mikołaja uczniowie przygotowali dla niego bardzo ciekawe prace plastyczne. Podczas przygotowywania prac uczniowie używali różnorodnych technik co sprawiło, że każda praca była oryginalna i ciekawa.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszyscy uczniowie już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi, nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł uczniów i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszej szkoły, odwiedzając wszystkich uczniów w klasach.
Nikt nie dostał rózgi od św. Mikołaja, a każdy z uczniów otrzymał prezent.
Spotkania mikołajkowe w klasach zakończyły się wspólnymi pląsami, śpiewaniem piosenek o tematyce świątecznej.
Uczniowie długo wspominali ten dzień, dzielili się wrażeniami oraz zerkali przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Serdeczne podziękowania Fundacji Dobroczynności Atlas za wsparcie w organizacji świątecznych paczek ❤